неділя, 16 жовтня 2016 р.

Що таке кислоти, основи та в чому полягає різниця між ними?


За класичним визначенням:
- Кислоти — електроліти, які при розчиненні в іонізуючому розчиннику (воді), дисоціюють з утворенням йонів водню (або протону, Н+), таким чином знижуючи кислотність розчину до величини менше ніж pH 7,0.
- Основи — це складні речовини, які при дисоціації у водному розчині дають гідроксид-йони ОН-.
Якщо пошукати, то можна знайти інші визначення, які пов'язані з теоріями кислот та основ (наприклад, кислоти та основи Бренстеда, кислоти та основи Льюїса), та зараз це не важливо.
Тепер більш зрозумілими словами про те, що ж таке кислоти, основи та про різницю між ними.
Кислоти - це складні речовини (тобто складаються з кількох компонентів), одним з компонентів яких є йон водню Н+ (варто звернути увагу на те, що йон водню - це один з повноцінних складників речовини, який утворюється при розпаді цієї речовини у воді, наприклад, НСООNa не є кислотою, так як хоч в складі присутній водень, але при розпаді не утворюється Н+).
З основами приблизно так само. От тільки замість водню особливим компонентом є гідроксильна група ОН-. Так само варто звернути увагу, що ОН- має бути повноцінним компонентом при розпаді (НСООН - не основа). Іншим компонентом може бути метал (якщо цей метал Na або K, то така основа називається луг) або неметалічний компонент (NH3+).
Чим же різняться кислоти та основи? Певно, вже зараз в уяві вимальовується, як рідина роз'їдає
все, що трапляється на шляху. Це кислота? Насправді, за певних умов на таке здатна і кислота, і луг.
Але, сподіваюся, тепер вже зрозуміло, що різниця між кислотами та основами в особливому складнику, хоча через цей складник значно різняться їх властивості.

Немає коментарів:

Дописати коментар